Back
Next
На ринку ЛФМ можна зустріти величезний асортимент грунтовок і грунт-емалей по іржі для зовнішній робіт по металу. За своїми властивостями ці матеріали здатні забезпечити надійний захист металевої поверхні від корозії.

Серед грунтовок важливо виділити такі матеріали, як:

Грунтовка ГФ-021 - одна з найпоширеніших алкідних грунтовок червоно-коричневого кольору, що забезпечує захист від корозії тільки за рахунок бар'єрного ефекту. Час сушіння - 24 години. Аналогічними властивостями володіє і грунтовка ГФ-0163. Обидві грунтовки можуть наноситися усіма доступними способами.
Грунтовка ФЛ-03К - грунтовка коричневого кольору на основі фенол-формальдегіду. Містить в своєму складі протикорозійні пігменти, тому поряд з бар'єрної захистом пригнічує катодний процес корозії. У зв'язку з цим вона є краще по іржі для зовнішніх робіт по металу в плані захисту від корозії в порівнянні з ГФ-021. Час сушіння становить всього 8 годин.
Грунтовка ЕФ-065 червоно-коричнева - епоксіефірна грунтовка. Містить в своєму складі протикорозійні пігменти, завдяки яким забезпечує антикорозійні властивості. Час висихання - не більше 5 годин. Грунт наноситься всіма доступними способами.
Двопакувальна грунтовка ЕП-0199, що складається з основи і затверджувача, гарантує надійний захист від корозії як за рахунок входять до неї склад протикорозійних пігментів, так і завдяки типу плівкоутворювача - епоксидним смолам, що забезпечує освіту міцної, твердої плівки, стійкої до дії різних агресивних середовищ і володіє високою адгезією до металевої поверхні.
Алкідно-акрилові грунтовки, мають низький час висихання (не більше 1 години), чудові фізико-механічні властивості, володіють стійкістю до агресивних середовищ. Способи нанесення - розпилення, налив, кисть, валик. Для розведення до робочої в'язкості використовується ксилол, сольвент.
Поліуретанові грунтовкі- УР-0442, УР-0173 (цинкнаповнені), що мають час висихання 5 - 6 годин, що володіють відмінною адгезією і підвищеною стійкістю до агресивних середовищ.
До складу зазначених грунтовок поряд з антикорозійними пігментами можуть входити інгібітори корозії - речовини, які, адсорбируясь на поверхні металу, роблять її потенціал позитивніше, тим самим сповільнюючи процес корозії. Найбільш явно інгібуючу дію виражено у амінів, з'єднань, тиолов, мочовини сульфідів, альдегідів і ін. В даний час все більшу популярність здобувають перетворювачі іржі на лігнінового основі (виготовляються з відходів переробки рослинної сировини), і різні композиційні склади на основі похідних таніну.

Поряд з грунтовками від корозії використовуються і грунт-емалі по іржі для зовнішніх робіт по металу - ЛФМ поєднують в собі захисну функцію грунтовки і декоративну емалі. Як приклад можна згадати такі грунт-емалі:
Грунт-емаль ХВ-0278 - протикорозійний грунт-емаль, що застосовується для забарвлення як по чистим, так і по прокорродіровавшіх металевих поверхонь. У ній реалізуються три захисних механізму від корозії: бар'єрний, захист за допомогою протикорозійних пігментів і інгібіторів корозії. При нанесенні в два шари поєднує в собі властивості антикоррорзіонной грунтовки і емалі.
Алкідно-уретанові грунт-емалі (АУ-1-201, АУ-1417, АУ-+1356, АУ-1522 і багато інших). Аналогічно грунт-емалі ХВ-0278 використовує всі три механізми захисту від корозії (бар'єрний, пігменти і інгібітор корозії). При цьому покриття на його основі - гладке, рівне, напівглянсове і має підвищену міцність і атмосферостійкість. Час висихання алкідно-уретанових грунт-емалей становить від 1 до 4 годин.
ЛФМ на основі кремнійорганічних сполук - емалі КО-174, КО-198, ОС-11-07, ОС-12-03, ОС-82-03 та інші. Як правило, всі вони мають малий часом висихання, покриття на їх основі - тверді, атмосферостійкі, з гарну адгезію. Особливістю кремнійорганічних ЛФМ є практично повна їх несумісність з іншими лакофарбовими матеріалами (в тому числі і старими покриттями, які перекриваються поверх).
ГРУНТОВКИ ТА ГРУНТ-ЕМАЛІ ПО ІРЖІ ДЛЯ ЗОВНІШНІХ РОБІТ