Back
Next
ЯК ПРАВИЛЬНО ФАРБУВАТИ МЕТАЛЕВІ ПОВЕРХНІ
Матеріали для обробки металевих поверхонь розробляються з урахуванням умов експлуатації підстав. Так як більшість металоконструкцій використовується все ж у вуличних умовах, то і проводити обробку можна прямо на будмайданчику практично при будь-якій погоді. Процес нанесення може бути механізований (використовуються фарбопульти), що дозволяє не тільки збільшити продуктивність, але і заощадити час.

Як стверджують фахівці, 70% успіху при роботі з металевими підкладками залежить від правильної підготовки підстави. Оцінити його стан, провести очищення, вдало підібрати систему захисту (не забуваючи про умови експлуатації), нанести її без порушення технології - ось основні правила, дотримати які не дуже складно.

Підготовка металевої поверхні до фарбування зводиться до її очищення від бруду, пухкої іржі, жирів і ґрунтування. Визначивши стан підкладки і тип забруднення, можна приступати до справи.

Жири, нагар, бруд, пил і кіптява можна видалити за допомогою мильного розчину або неагресивних миючих засобів.
Нову поверхню після очищення і перед нанесенням грунтовки додатково обробляють очисними розчинниками. Старі поверхні вимагають більш уважного до себе ставлення. Старі фарба і лак видаляються механічним (за допомогою наждачного паперу або руйнівника), хімічним (використовується розчинник), або термічним (шляхом випалювання, що досить травматично) способом.

Якщо немає потреби в повному видаленні старих шарів фарби, і при ретельному огляді ви не помітили на поверхні здуття і тріщин, що видають наявність іржі, то основу можна зашкурити і, загрунтувавши відкриті ділянки, приступити до фарбування. Не забувайте перевірити стару і нову фарби на сумісність. Для цього слід зробити пробні пофарбувавши на площі 10-15 см2. Якщо покриття висихає добре, не утворюючи явних дефектів, - все в порядку.

Пофарбована металева поверхня набуває завершеного вигляду і додаткові захисні властивості. На ній утворюється світло-, волого-і атмосферостійка плівка, що перешкоджає окисленню, а термін служби покриття продовжується до 6-8 років і більше.

Виробники ЛФМ рекомендують використовувати для фінішної обробки фарби, емалі і лаки на акрилової, алкідній основі і силіконових смолах, а також фарби спеціального призначення.

Особливою популярністю користуються матеріали із серії «прямо на іржу - три в одному», які не потребують ретельної зачистки підстави і полегшують проведення ремонтних робіт.