Back
Next
ЯК ОБРАТИ ГРУНТОВКУ ПО МЕТАЛУ
Грунтування є обов'язковою умовою захисту металевих конструкцій від корозії. Спеціальні склади створюють на поверхні шар, який зменшує вплив вологи, вітру і агресивних хімічних елементів, що руйнують матеріали. Крім того, вони підвищують зчеплення металу з будь-якими облицювальними матеріалами. Однак необхідно враховувати, що тільки правильно підібраний склад може впоратися з цими завданнями.

Види грунтовок по металу
Сьогодні виробники пропонують великий вибір грунтувальних складів, що відрізняються властивостями, активними компонентами та іншими характеристиками:

  Фосфатуючі. Виготовляються на основі ортофосфорної кислоти, підвищують адгезію і підходять практично для всіх видів металу, включаючи оцинковану сталь.

  Ізолюючі. Складаються з залізного сурику, цинкових білил і наповнювачів, утворюють тонку плівку, що захищає поверхню від вологи і кисню. Застосовуються для обробки чорних металів.

   Пасивуючі. Знижують електрохімічний активність металу, сповільнюючи процес корозії.
  Протекторні (протекційні). Утвориться після обробки прозора плівка захищає метал навіть при наявності подряпин завдяки входить до складу цинку.

  Інгібуючі. Після висихання утворюють новий матеріал - грунт-емаль, в кілька разів підсилює захист металу.

Перетворюючі. Мають в своєму складі хімічні компоненти, які викликають розкладання іржі на фосфати заліза, що руйнуються за короткий проміжок часу. Одночасно з цим поверхня покривається тонкою полімерною плівкою, яка запобігає подальшу корозію.