Back
Next
ЯК ОБРАТИ ГРУНТОВКУ
Грунтовки використовують для обробки різних поверхонь перед подальшим нанесенням фінішного покриття або оздоблювального матеріалу. Грунтовки набувають перед укладанням кахельної плитки, пристроєм стяжки підлоги, фарбуванням металевих конструкцій і проведенням багатьох інших робіт. Обробка підстав допомагає усунути забруднення, дрібні частинки пилу, знизити або підвищити пористість тощо. Грунтовка - це однорідна маса, що включає різні наповнювачі та компоненти.

Види матеріалів за складом:
  Акрилові. Відносяться до універсальних сумішей і застосовуються в різних галузях. Їх особливості - відсутність запаху, швидке висихання. Не можна використовувати акрилові грунтовки на чорних металах: з часом на таких поверхнях з'являються іржаві плями.

  Алкідні. Призначаються для підготовки дерев'яних підстав. Термін висихання сумішей - близько 15 годин. Існує кілька видів алкідних складів, виготовлених на основі хромату цинку або фосфату цинку. Перший тип універсальний і застосовується в багатьох випадках, крім оштукатурених і гіпсових поверхонь. Другий вид відрізняється високими антикорозійними властивостями при обробці підстав під нанесення алкідних фарб.

   Гліфталеві. Застосовуються на сухих металевих поверхнях, один шар висихає протягом декількох діб.
  Перхлорвінілові. Використовуються на бетонних, металевих і оштукатурених підставах. Не можна використовувати такі склади для внутрішніх робіт.

  Полівінілацетатні. Характеризуються швидким висиханням - протягом 30 хвилин. Застосовуються для обробки поверхонь під полівінілацетатну фарбу.

  Полістирольні. В матеріалах є токсичні розчинники, тому вони використовуються тільки на відкритому повітрі, при створенні додаткового шару на оштукатурених або дерев'яних поверхнях.
По застосуванню існують склади глибокого проникнення, що просочують, адгезійні, спеціальні.

При виборі грунтовки слід приділити увагу матеріалу підстави, його міцності, вологості навколишнього середовища і оброблюваної поверхні. Обов'язково враховуються спосіб подальшої обробки, необхідність вирішення спеціальних завдань або надання фінішного покриття особливих властивостей (захист від цвілі, зміцнення поверхні, обробка горизонтальних ділянок, закладення тріщин і ін.).