Back
Next
ФАРБОРОЗПИЛЮВАЧІ
Краскопульт (фарбувальний пістолет, фарборозпилювач) - апарат, призначений для лакофарбових робіт, для нанесення водно-вапняних і водно-крейдяних сумішей, покриттів, що захищають від корозії, а також продукції, яку використовують для просочення дерев'яних поверхонь. Розпилення ЛФМ слід здійснювати під тиском. При роботі можуть використовуватися такі способи нанесення: повітряне (пневматична) розпорошення, безповітряний і комбінований варіант.

Повітряне розпилення

Пневматичні фарбопульти не відрізняються високою продуктивністю, але такі апарати - найпоширеніші. Вони працюють завдяки вбудованому пилососа або компресора. Виділяються фарбопульти оптимізованого, високого, низького або комбінованого тиску. Якщо тиск низький, з'являється можливість істотно заощадити розпорошуються матеріали, оскільки в цьому випадку знижені показники туманоутворення.
Найбільш традиційними складами забарвлень інструментами є фарбопульти високого тиску, проте останнім часом вони витісняються комбінованими апаратами.

Оптимізоване тиск дозволяє виграти по швидкості нанесення суміші, в таких пістолетах поєднуються переваги двох технологій. Використовуючи подібні інструменти, можна отримати фінішне покриття дуже високої якості. Для них потрібно мало стисненого повітря, тому ви можете не купувати потужний компресор.
Головні технічні характеристики фарбопульта: вага, тиск, об'єм бачка, комплектація соплами, коефіцієнт використання, витрата повітря.
Безповітряне розпилення

Професійне обладнання, призначене для фарбування, - це великогабаритні агрегати високого і низького тиску, що працюють за технологією безповітряного розпилення (бувають моделі з приводом внутрішнього згоряння, з електроприводом, пневматичним приводом). Слід окремо відзначити інструменти, використовуючи які, можна наносити дорожньо-будівельну розмітку, будівельні склади (штукатурку, шпаклівку).

У нинішній час існує багато апаратів, призначених для домашнього ремонту. Фарбопульти підрозділяються на електричні та ручні. Електричні інструменти більш кращі, але ручні доступніше за ціною. Побутові пістолети для фарбування не відрізняються великими габаритами.

Ви можете знайти в продажу фарбопульти, призначені спеціально для густих сумішей. Їх не можна назвати універсальними, тому особливої
​​популярності вони не заслужили. Купуючи подібні інструменти, рекомендується звернути особливу увагу на матеріал, з якого зроблений бачок. Це може бути пластик, алюміній або популярний останнім часом нейлон. Корпус повинен бути оброблений способом хімічного хромування або нікелювання, інакше апарат може прослужити вам дуже недовго.

Кришку сопла часто роблять з латуні або алюмінію, а для внутрішнього сопла підходить виключно нержавіюча сталь. Ще одним важливим фактором є пружина курка. На жаль, багато виробників вирішують економити саме на ній. Щоб перевірити надійність пружини, досить натиснути на курок. Матеріали, з яких виконуються прокладки ущільнювачів, відрізняються підвищеною стійкістю до дії агресивного середовища.
Такий інструмент може мати нижній або верхній бачок, але тут немає принципових відмінностей, хіба що фарбопульти з верхнім бачком відрізняються прекрасною балансуванням за вагою. Бажано, щоб пістолет був оснащений манометром з регулятором тиску.

Догляд за краскопультом

Доглядати за краскопультом досить просто: потрібно розбирати і мити його після кожного використання, берегти від ушкоджень механічного характеру, своєчасно міняти прокладки, очищати сопло, використовуючи виключно спеціальні пристосування. Якщо ви будете дотримуватися всіх правил, виробники подібних інструментів гарантують, що вони будуть безвідмовно служити вам протягом декількох років.