Back
Next
НАНЕСЕННЯ ДОРОЖНЬОЇ РОЗМІТКИ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
Дорожня розмітка - горизонтальна маркування, що визначає порядок руху транспортних засобів. Щоб її малюнок залишався видимим і інформативним якомога довше, для його нанесення використовуються спеціальні склади (фарба, термопластик, холодний пластик). Застосовувані матеріали мають високу стійкість до зношування й стирання, а також здатні зберігати колір десятки років. Однак повною мірою властивості емалей для дорожньої розмітки, як і інших складів, проявляються лише при дотриманні технології нанесення.

Що допоможе збільшити термін служби маркування?
Правильний вибір часу нанесення розмітки (недотримання цієї умови призводить до погіршення властивостей складів). Роботи починають навесні, після того як дорожнє покриття повністю просохне.

Ретельна підготовка дорожнього покриття (це покращує адгезію складів). Проїжджу частину необхідно очистити від пилу і бруду, а потім промити. Важливо пам'ятати, що підготовчий етап є обов'язковим при будь-якому способі нанесення складу і незалежно від виду використовуваної суміші.

Чистота ємностей, в які наливається емаль для дорожньої розмітки. Наявність в ній слідів мінерального масла та інших лакофарбових матеріалів може привести до значного і різкого погіршення властивостей складу, а іноді і до його згортання.

Нанесення рефлектуючої емалі тільки при постійному перемішуванні. Відбивають світло склади, які роблять розмітку видимої в нічний час, - оптимальне рішення для доріг з інтенсивним рухом. Для їх виготовлення використовується звичайна дорожня емаль, в яку додаються рефлектує елементи - мікроскопічні скляні кульки або крихта в кількості 0,25-0,30 кг на 1 кг вихідного складу. При нанесенні суміш необхідно постійно перемішувати в робочій ємності розмічальної машини, щоб відображають елементи не осідали на дно.