Back
Next
ФАРБУВАННЯ МЕТАЛЕВИХ ПОВЕРХОНЬ
По використовуваному матеріалу металоконструкції діляться на наступні групи:

з оцинкованого заліза;

з чорного заліза;

з кольорових металів, алюмінію, його сплавів і т.д.

Останню групу можна зустріти вкрай рідко, оскільки такий метал дуже дорогий, тому розглядати її немає необхідності.

чорне залізо фарбу потрібно нанести в будь-якому випадку, зазвичай для цього в Україні використовуються алкідні та олійні ЛФМ. Зараз в Європі навіть водно-дисперсійні склади застосовують в дуже складних областях, наприклад, в суднобудуванні, в автомобілебудуванні.
Водно-дисперсійна грунт-емаль по металу обійдеться трохи дорожче, ніж алкідна або масляна фарба, але і на поверхні вона протримається значно довше. Акрилові матеріали більш стійкі до атмосферних впливів, вони дуже еластичні. При роботі з металами це дуже важливо. Алкідні та олійні фарби відрізняються меншою еластичністю, яка до того ж зменшується з плином часу. У певний момент таке покриття просто відшаровується від металевої поверхні.

Фарбування оцинкованих металів - неоднозначна операція. Цинк може захищати залізо протягом дуже довгого терміну (до 15 років). Коли цей термін закінчиться, фарбувати поверхню потрібно обов'язково. Втім, і нові оцинковані поверхні краще обробляти відразу, це буде сприяти їх довговічності і додасть їм привабливість. Оцинкованого заліза менш міцне, ніж чорне, тому в такому випадку потрібні спеціальні матеріали, що відрізняються дуже високою еластичністю і добре зчіплюються з поверхнею. Алкідні та олійні ЛФМ абсолютно не підійдуть для подібних завдань, а спеціалізовані акрилові грунт-емалі протримаються на поверхні довгі роки.