Back
Next
ПОМИЛКИ ПРИ ВИКОНАННІ ФАРБУВАЛЬНИХ РОБІТ
У нинішній час на будівельному ринку України активно з'являється велика кількість нових технологій і матеріалів. Їх виникнення сприяло зміні не тільки самого підходу до проведення робіт, але і загальних тенденцій в оздобленні фасадів та інтер'єрів. Наприклад, знову є актуальним фарбування стель і стін, але технологічний рівень подібних заходів став вищим. Це сталося через якісного поліпшення експлуатаційних і декоративних властивостей емалей та інших лакофарбових матеріалів, а також з-за розширення типів підстав під фарбу.

Будівельникам доводиться швидко освоювати новітні технології, вони часто вчяться на своїх же помилках. Зараз практично немає спеціалізованих центрів навчання, тому при здійсненні фарбувальних робіт можуть порушуватися найелементарніші правила. Не слід розраховувати, що високоякісний матеріал для фінішної обробки поверхні приховає всі помилки підготовчого етапу роботи. Основна причина дефектів - неправильна підготовка, також вони можуть виникати через недотримання технології фарбування або невдалого вибору системи нанесення фарби. Неякісні ЛФМ є причиною дуже рідко, лише в 5% випадків.

Підготовка поверхні

Починаючи роботу, маляр обов'язково повинен дати оцінку якості підстави. Зазвичай це роблять за допомогою візуального контролю. Вид підстави дозволить зрозуміти, як воно може впливати на покриття, і правильно здійснити фарбування. Поверхня буває зроблена з неорганічних або органічних матеріалів, її структура зазвичай щільна або пориста. Основу необхідно очистити, висушити. Щоб визначити можливі відшарування або порожнечі, рекомендується простукати штукатурку.
Досвідчені малярі завжди оцінюють всмоктує здатність підстави. Якщо рідина йде швидко, слід використовувати спеціальні грунтовки.

Вибір системи

Якщо система фарбування обрана вірно, це забезпечить тривалий термін служби покриття і дозволить максимально знизити грошові витрати. Найчастіше вибір роблять між силіконовими, силікатними і акриловими системами. Вибираючи якусь з них, необхідно враховувати, в яких умовах буде експлуатуватися поверхню, властивості тієї чи іншої фарби.


Нанесення фарб

Як відомо, головні функції ЛФМ - захисна і декоративна. Хороший колір і покриваність забезпечуються, скоріше, декоративними функціями. Щоб покриття було вологостійким, стійким до стирання, до різних зовнішніх впливів, необхідна певна товщина плівки. Якщо шар буде занадто тонким, це може стати причиною яких-небудь дефектів.

Експлуатація

Використовуючи забарвлену поверхню, не слід забувати, що будь-яке покриття рано чи пізно зношується, яку б фарбу ви не використали, адже воно захищає основу від різних шкідливих впливів. Однак якщо правильно нанести фарбу, вона протримається дуже довго. Виконання фарбувальних робіт з дотриманням всіх технологічних аспектів завжди дозволить вам уникнути зайвих грошових витрат.