Back
Next
СИЛІКАТНІ ЛАКОФАРБОВІ МАТЕРІАЛИ
Силікатні лакофарбові матеріали відносяться до мінеральних. Вони є односкладними компонентами, основою яких є калійне скло, яке використовується в рідкому вигляді. У таких фарбах також знаходяться органічні добавки. Ці ЛФМ зазвичай застосовуються для обробки пам'ятників архітектури, фасадів будівель, при внутрішніх ремонтних роботах. Подібними складами можна обробляти стіни з цементу, каменю, бетону, цегли. Якщо на поверхню вже наносили штукатурку, фарби, необхідно видалити це покриття. Перед використанням таких матеріалів потрібно обробити поверхню силікатної штукатуркою.

Силікатна фарба може протистояти значним температурних перепадів, а також захищає деревину від загоряння і гниття. Покриття прозоро, але в той же час воно може «дихати». Цей матеріал має луг в своєму складі, тому, працюючи з ним, необхідно дотримуватися правил обережності і безпеки. Є вироби, на які не можна наносити силікатні фарби: металеві, кам'яні, скляні, керамічні предмети. Вони можуть пошкодити поверхню. До недоліків подібних покриттів відноситься також обмеженість колірного рішення, недолік еластичності.

Фарба відрізняється довгим терміном служби (приблизно 20 років), рідке скло може практично «зростатися" з обробленою поверхнею. Термін зберігання такого матеріалу досить нетривалий, тому наносити його потрібно максимально швидко.