Back
Next
ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ ЕМАЛІ
Емалеві фарби відносяться до лакофарбових матеріалів, що складається з розчиненої в органічному розчиннику плівкообразуючій матової або іншої основи, пігментів, наповнювачів і спеціальних добавок. Склади призначаються для фарбування і захисту різних поверхонь.

Основні види емалей і область їх застосування:

Кремнійорганічні. Відрізняються високими електроізоляційними, водовідштовхувальними, бензостійкіми властивостями. Володіють стійкістю до низьких і високих температур. Матеріали використовуються для фарбування металу, цегли, бетону, шиферу, дерев'яних поверхонь. Вони призначаються для застосування всередині і зовні будинків. Допускається фарбування поверхонь із залишками нітрофарб, масляних і пентафталевих покриттів. Емалеві суміші цього стійкі до впливу солей.

Захисно-декоративні. Являють собою суспензії, що містять органічні і неорганічні пігменти, розчинені у кремнійорганічному лаку. Використовуються для оформлення фасадів будівель, захисту деревини, асбоцементу, бетонних огорож.

Воднодисперсійні. Виробляються на основі алкідних і акрилових дисперсій. Матеріали відрізняються високу проникаючу здатність, адгезію, відмінною стійкістю до води, ультрафіолету і миючих засобів. Наносити склади допускається без попереднього грунтування. Використовуються для захисного і декоративного фарбування пористих поверхонь всередині і зовні будинків.
Швидковисихаючі. Емалеві фарби цього типу виготовляються на основі нітроцелюлозних дисперсій з додаванням пігментів. Склади використовуються для фарбування деталей автомобілів, світлотехніки, обладнання, різних приладів, металевих конструкцій. Також суміші затребувані при обробці дерев'яних виробів, деревно-стружкових і деревно-волокнистих плит. Матеріал наноситься на загрунтовану і попередньо підготовлену основу. Емалі застосовуються для захисту поверхонь від зовнішніх впливів, в тому числі - при високій вологості.

Акрилові. Дисперсійні фарби виготовляються на основі акрилу, цільових добавок, наповнювачів і пігментних складів. На підставі матеріал утворює еластичне і міцне «дихаюче» покриття. Акрилові емалі використовуються для декоративного оформлення поверхонь і захисту від зовнішніх впливів. Вони призначаються для внутрішніх і зовнішніх робіт, зокрема - застосовуються при фарбуванні віконних рам, меблів, дверей.